Prekių katalogas


Prekių katalogas PDF
formatu, 15,6 MB
atsisiųsti

Esate čia: Prekių grupės   Jutikliai   ifm electronic: Jutikliai   ifm electronic: Padėties jutikliai
Padėties jutikliai

Indukciniai jutikliai

 

 

Induktyviniai jutikliai


Indukciniai jutikliai šiuo metu yra nepakeičiami pramonėje. Jie yra žymiai pranašesni už mechaninius: bekontaktis veikimas apsaugo nuo bet kokio susidėvėjimo ar mechaninio pažeidimo, jie turi itin aukštą veikimo dažnį ir tikslumą. Taip pat šie jutikliai atsparūs vibracijoms, dulkėms ir drėgmei. Indukciniai jutikliai detektuoja visus metalinius kūnus be fizinio kontakto su jais.

 

Talpiniai jutikliai

 

 

Talpuminiai jutikliai


Talpiniai jutikliai naudojami bet kokių objektų detektavimui be fizinio kontakto. Priešingai nei indukciniai, kurie detektuoja tik metalinius kūnus, talpiniai jutikliai taip pat gali detektuoti ir nemetalinius objektus. Dažniausiai jie naudojami medžio, popieriaus, stiklo, maisto ir chemijos pramonėje.

 

 

Magnetiniai jutikliai

 

 

Magnetiniai jutikliai


Magnetiniai jutikliai naudojami bekontakčiam padėties nustatymui valdymo sistemose. Jie naudojami ten, kur indukciniai padėties jutikliai pasiekia savo galimybių ribas. Kadangi magnetinis laukas prasiskverbia pro visas neįmagnetintas medžiagas, jutikliai gali detektuoti magnetus per sienas, kurias sudaro geležies neturintys metalai, nerūdijantis plienas, aliuminis, plastikas ar medis.

 

ifm_electronic_pneumatiniu_cilindru_padeties_jutikliai

 

 

Pneumatinių cilindrų padėties jutikliai


Bekontakčiai jutikliai veikia praktiškai nenusidėvėdami ir dažnai pasiekia kur kas ilgesnį tarnavimo laiką už herkoninius jutiklius. Tai sutaupo remonto ir prastovų kaštus.

 

Padeties_Bendros_paskirties_optiniai_jutikliai

 

 

Bendros paskirties optiniai jutikliai


Optiniai jutikliai naudojami ten, kur reikia bekontakčiu būdu saugiai nustatyti tikslią objekto padėtį. Medžiaga, iš kurios pagamintas kūnas, visiškai nesvarbi. Lyginant su indukciniais, talpiniais ir magnetiniai jutikliais, optiniai jutikliai turi kur kas ilgesnį veikimo nuotolį.

 

Padeties_Optiniai_sakutes_kampo_formos_jutikliai

 

 

Optiniai šakutės/kampo formos jutikliai


Naudojant siųstuvo-imtuvo tipo optinius jutiklius reikalaujama, kad siųstuvas ir imtuvas būtų nukreipti vienas į kitą. Abu komponentai šiuo atveju yra pastovios šakutės arba kampo formos korpuso dalys, taigi, jų nereikia lygiuoti. Jei objektas patenka į jautrumo zoną, šviesos spindulys nutraukiamas ir generuojamas atitnkamas išėjimo signalas. Optiniai šakutės ir kampo formos jutikliai naudoja itin ploną šviesos spindulį, taigi, gali detektuoti ypač mažus kūnus.

 

Padeties_Lazeriniai_jutikliai_atstumo_matuokliai

 

 

Lazeriniai jutikliai / atstumo matuokliai


Lazerinės sistemos paprastai naudojamos ten, kur reikia detektuoti mažus objektus arba reikalingas tikslus atpažinimas.
Dėl mažo spindulio išsklaidymo galima pasiekti iki 60 metrų veikimo atstumą.

 

Padeties_Sviesolaidiniai_jutikliai

 

 

Šviesolaidiniai jutikliai

Šviesolaidinė optika naudojama ten, kur standartinių optinių jutiklių montavimui trūksta vietos. Tokių sistemų pagrindinis pranašumas yra tas, kad elektronika ir šviesolaidiniai komponentai yra atskirose vietose. Šviesolaidinės optikos jautrūs elementai gali montuojami ten, kur yra ypač mažai vietos ir kur sunku prieiti.

Padeties_Specialios_paskirties_optiniai_jutikliai

 

 

Specialios paskirties optiniai jutikliai


Specialios užduotys reikalauja specialų sprendimų. Prie standartinių optinių jutiklių ir šviesolaidžių ifm electronic siūlo specialių jutiklių ypatingiems atvejams.

Padeties_Sklendziu_ir_ju_pavaru_padeties_jutikliai

 

 

Vožtuvų ir pavarų padėties jutikliai


ifm electronic siūlo du indukcinius jutiklius, integruotus į vieną korpusą 90° pasisukančioms pavaroms (tipas IND). Skritulys su pritaisytais dviem taikiniais, atskirtais 90°, pritvirtintas prie pavaros ašies, suveikdina apatinį arba viršutinį IND jutiklį priklausomai nuo pavaros padėties ("atidaryta" ar "uždaryta“). Ten, kur rankena keičia padėtį kartu su sklende, naudojama efector valvis sistema. Joje galima mygtukais nustatyti du ar tris papildomus taškus 80 mm ilgio žingsniams. Žingsnis yra matuojamas atkarpėlėmis po 0.2 mm skrituliu, užmautu ant sklendės veleno. Naudojant šį indukcinį jutiklį galima detektuoti netgi labai mažus sklendės pajudėjimus.

Daugiau informacijos apie padėties jutiklius galite rasti ifm tinklapyje.