Ultragarsas lieka praeityje, 80 GHz radaras – ateitis!

Radar is the better ultrasonic | VEGA - YouTube

Ultragarsas lieka praeityje, 80 GHz radaras – ateitis!

VEGA vysto savo radarinius lygio jutiklis jau 30 metų. Jau daugiau nei 1 mln. šių jutiklių matuoja lygį įvairiose aplikacijose. Šios technologijos privalumai:

– Maksimalus patikimumas ir tikslumas;
– Neįtakojami temperatūros pokyčių;
– Atsparumas nešvarumams ir aplipimui;
– Matavimas vakuume ar prie aukšto slėgio;
– Nereikalauja priežiūros.

Nauja radarų era prasidėjo prieš kelis metus kai VEGA pristatė savo naujuosius 80GHz VEGAPULS jutiklius. 80 GHz signalo dėka pasiekiamas tikslumas ir preciziškas fokusavimas. Tai leidžia atskirti tikrąjį lygio matavimo signalą nuo įvairių trukdžių, kas reiškia, kad matavimas bus tikslus ir patikimas.

Šiandien, radariniai jutikliai naudojami įvairiose srityse, nuo judesio jutiklių durų atidarymui iki atstumo matuoklių automobiliuose. Tačiau techniniai reikalavimai lygio matavimui pramonėje yra visiškai kiti. Žmonės ar automobiliai labai gerai atspindi radaro signalą, tuo tarpu pramonėje matuojama terpė dažnu atveju sunkiai detektuojama. Todėl šiai užduočiai jutiklis turi būti gerokai jautresnis.

Dėl šios priežasties VEGA sukūrė savo mikroschemą radarui, kuri pritaikyta būtent lygio matavimo reikalavimams. Ši mikroschema yra kertinė jutiklio dalis. Dėl mažo mikroschemos dydžio ir mažo jos energijos poreikio VEGA gali pasiūlyti ir itin kompaktiškus radarinius jutiklius.

Radarinių jutiklių privalumai

 

Proceso ar aplinkos įtakaRadar sensors are unaffected by temperature, pressure or vacuum and provide correct readings under all environmental conditions.

Ultragarsiniams jutikliams didelę įtaką daro aplinkos sąlygos: garso bangos greitis keičiasi priklausomai nuo aplinkos temperatūros, atsiradę garai gali įtakoti matavimo tikslumą. Stiprus vėjas, lietus ar net rūkas taip pat slopina ultragarso bangos sklidimą, dėl ko mažėja matavimo tikslumas ir patikimumas.
Radarinių jutiklių veikimas nėra įtakojimas temperatūros, slėgio ir veikia patikimai nepriklausomai nuo aplinkos sąlygų.

Akla zona ir panardinimas Radar sensors allow a safe measurement up to the sensor antenna, even in case of flooding.

Tam tikrose aplikacijose, dėl proceso ypatumų jutikliai gali būti užliejami. Tam, kad tai nepakenktų jutikliui ultragarsiniai matuokliai dažnai įdedami į apsauginius korpusus. Tačiau, tokiose apsaugose dažnai kaupiasi purvas ar plaukiančios dalelės, kas ilgainiui įtakoja matavimo tikslumą. Radariniai jutikliai neturi aklos zonos, todėl jiems nereikalingos tokios apsaugos ir jų veikimas neįtakojamas net užliejimo atveju.
Radariniai jutikliai patikimai matuoja iki pat antenos, net užliejimo atveju.

Nešvarumai ir kondensatas Radar sensors are insensitive to contamination and do not need to be cleaned.

Daugelyje aplikacijų jutikliai susiduria su aplipimo problema. Ypač tai kenkia ultragarsiniu jutiklių matavimo patikimumui. Optimizuotas signalo apdorojimas leidžia radariniams jutikliams slopinti trukdžius sukeltus aplipimo ant antenos.
Radariniai jutikliai turi atsparumą nešvarumams ar aplipimui ant antenos ir nereikalauja priežiūros ir valymo.

Patikimumas ir tikslumasRadar sensors can also be used in confined spaces and installations.

Dėl ypač gero signalo fokusavimo 80GHz technologijos radaro spindulis gali būti nutaikytas į matuojamą terpė ypač tiksliai. Todėl net siauros talpos, nuosėdos ant talpų sienų, vidinės konstrukcijos jų viduje nesukelia signalo trikdžių. Lyginant su ultragarsiniais jutikliais, nereikalingas klaidingų signalų slopinimas.
Radariniai jutikliai patikimai matuos net ir siaurose talpose ar talpose su vidinėmis konstrukcijomis ir nuosėdomis ant sienelių.

Plačiau apie gamintoją ir jutiklius rasite mūsų puslapyje arba gamintojo oficialiojoje svetainėje.