Pramoniniai nevaldomi ADVANTECH EKI serijos tinklo šakotuvai

EKI-2000/5000 – nevaldomi pramoniniai tinklo šakotuvai, kurie nepaisant savo paprastumo pasižymi moderniu funkcionalumu. Šakotuvai palaiko Modbus TCP ir SNMP protokolus, todėl lengvai integruojami į bet kokią SCADA sistemą, turi apsaugą nuo netaisyklingo pajungimo ir klaidų indikaciją ant prekinės panelės. Palaikomas IEEE 802.3az protokolas sumažina elektros energijos sanaudas 60 %, o plačios temperatūros ribos (-40° – 75°C) leidžia naudoti šakotuvus sudėtingose darbo sąlygose.

Straipsnyje apžvelgsime, kuo pramoniniai šakotuvai skiriasi nuo buitinių SOHO šakotuvų, pratestuosime pramoninius prietaisus ir apžvelgsime konfigūravimą.

Pramoniai ypatumai

Pagrindinis skirtumas tarp buitinių ir pramoninių šakotuvų – aukšti patikimumo reikalavimai. Pramoniniai įrenginiai turi apsaugas nuo įtampos svyravimų, apsaugas nuo neteisingo pajungimo, taip pat turi įrankius greitam klaidų pašalinimui ir jų indikavimui. Pramoninių šakotuvų korpusai geba atlaikyti mechaninius krūvius ir turi tvirtinimą ant DIN bėgio.

EKI-2000 serija

Naudojama mažuose objektuose, kur nereikia sudėtingų nustatymų ar VLAN tinklo išskirstymo. Šie įrengiai yra pats ekonomiškiausias pasirinkimas iš EKI serijos šakotuvų.


EKI-2525LI — vienas iš mažiausių pramoninių šakotuvų rinkoje. Jo plotis vos 2,5 cm, aukštis – 8 cm. Metalinis korpusas turi IP40 apsaugos klasę.

 

 

 

EKI-2712G-4FPI – daugiafunkcinis, 1Gbit PoE šakotuvas (kiekvieno prievado išėjimo galia 30 W ). 4 SFP lizdai skirti optinių modulių prijungimui. Šis modelis sertifikuotas EN50121-4, t.y. jį galima naudoti geležinkelio transporte.

 

 

 

EKI-5000 serija

Šios serijos įrenginiai pasižymi papildomomis funkcijomis skirtomis integracijai į SCADA sistemas. Funkcija ProView leidžia atsekti kiekvieno porto būseną. Praplėstos diagnostikos funkcijos padeda aptikti komutacijos klaidas, o EX zonų sertifikatas leidžia montuoti šakotuvą sprogiose zonose.

EKI-5524SSI

Techniniai parametrai

  • 4 optiniai portai
  • Modbus TCP ir SNMP
  • Ethernet 802.3az palaikymas
  • Jumbo frame palaikymas
  • QoS prioretizavimas
  • Rezervinio maitinimo galimybė ir maitinimo sutrikimo indikacija
  • Plačios temperatūros ribos (-40° – 75°C)

Šakotuvai gali būti naudojami kaip keitikliai, apjungiant optinius kabelius su vietiniu ethernet tinklu. Taip pat esama modeliu su PoE  palaikymu, skirtu pajungti stebėjimo kameras ar kitus prietaisus maitinamus PoE.

Elektrosauga ir apsauga nuo trikdžių

EKI-2000 serijos šakotuvai savyje turi integruotą apsaugą nuo trumpalaikių maitinimo tiekimo sutrikimų ir apsaugą nuo statinio krūvio Ethernet tinkle.

5000 serijos įrenginiai sertifikuoti ATEX/C1D2/IECEx, kas leidžia juos naudoti pavojinguose objektuose (naftos pramonė, sprogios medžiagos).

Rezervinis maitinimas ir nutrūkimo signalas

Visi įrenginiai turi du maitinimo lizdus, kas leidžia pajungti rezervinį maitinimą (pvz. iš akumuliatoriaus). Nutrūkus pagrindiniam maitinimui automatiškai perjungiama į rezervinį maitinimo šaltinį ir įsijungia indikacija nurodanti maitinimo sutrikimą.

Energetiškai efektyvus Ethernet 802.3az standartas

IEEE 802.3az standartas dar vadinamas Green Ethernet, sukurtas energijos taupymui, kas ypatingai aktualu objektuose pajungtuose nuo saulės baterijų ar rezervinių maitinimo šaltinių. Ši technologija automatiškai nustato kabelinių sujungimų ilgį ir reguliuoja perduodamų signalų galią. Taip sumažinama galią trumpose linijose ir padidinama ilgosiose, o nenaudojamų portų maitinimas atjungiamas.

Intelektualus PoE

PoE palaikantys modeliai leidžia per Modbus sekti portų įtampą ir elektros naudojimą. Tokio stebėjimo pagalba galima aptikti apkrovos pasikeitimus, kas leis aptikti įrangos gedimus, pvz. stebėjimo kameros infraraudono apšvietimo gedimą.

Funkcija ProView – Modbus ir SNMP

EKI-5000 serijos šakotuvai palaiko funkciją ProView, kuri palengvina net nevaldomų šakotuvų būsenos stebėjimą. Atvirų Modbus TCO ar SNMP protokolų palaikymas leidžia integruoti šakotuvą į bet kurią SCADA sistemą.

Konfigūravimas

Pirminis nustatymas gali būti atliktas per EKI Device Configuration Utility

Skirtuke System galima pakeisti įrenginio „vardą” ir komentarą (jie bus matomi per SNMP ir Modbus), nustatyti modbus paketų time-out intervalus

Išvados

EKI-2000/5000 šakotuvai – paprastas, bet tuo pačiu funkcionalus sprendimas mažiems, nutolusiems objektams. Indikatoriai esantys priekinėje panelėje padeda lengvai nustatyti sutrikimus, o plačios darbinės temperatūros ribos ir tvirtas korpusas leidžia naudoti šiuos įrenginiuose sudėtingose sąlygose.