GE Power

Prie „General Elektric Power Control” ištakų stovi garsus JAV išradėjas Thomas Alva Edisonas. Edisonas buvo vienas iš pirmųjų, pritaikiusių masinės produkcijos principus ir platų komandinį darbą išradimų kūrimo procesui. Edisonas buvo ne tik puikus išradėjas, bet ir gabus verslininkas. Per savo gyvenimą jis įkūrė net 14 sėkmingų verslų. 1890-aisiais išradėjas suformavo „Edison General Electric”, kuri užsiėmė veikla, susijusia su Edisonui priklausančiais patentais elektros srityje. Vos po poros metų buvo įvykdytas „Edison General Electric” ir konkuruojančios „Thomson-Houston Company” sujungimas. Abiem kompanijoms priklausė dalis svarbių patentų elektros srovės praktinio taikymo srityje, todėl susijungę jos galėjo daug paprasčiau plėtoti savo veiklą. Naujoji bendra įmonė pasivadino „General Electric”.

Šiuolaikinė „General Electric” – plačiai išsikerojęs konglomeratas, turintis verslų tiek pramonės, tiek paslaugų, tiek finansiniuose sektoriuose. Bene pusę „General Electric” pajamų atneša jos finansiniai padaliniai, todėl dabar GE galima vadint finansų institucija, turinčia ir stiprų pramoninį padalinį.

„General Electric“ savo veiklą skaido į penkias sritis, kurias vadina verslais. Tai – energetika, technologijos, kapitalas, „NBC Universal“ bei vartojimo ir pramoninė produkcija. Energetikos verslas gamina įrengimus atominėms, šiluminėms, vėjo ir saulės elektrinėms, turbinas. GE taip pat siūlo įrangą ir paslaugas naftos apdirbimo, vandens valymo pramonei. Visų gaminių, kuriuos gamina „General Electric“ išvardinimui prireiktų ne vieno puslapio.

Daugiau informacijos General Electric tinklalapyje.